"

Přijďte si pochutnat na svatomartinské menu do The Cat Café v Brně

23. 10. 2019 , aktualizace: 12. 11. 2019 , akce již proběhla Sdílej na SrdceMoravy

Svatého Martina je sice až 11. listopadu, ale svatomartinské hody si můžete v The Cat Café užít už od středy 6. listopadu. Kuchaři v něm připravili pět speciálních pokrmů. Na jaká jídla se můžete těšit, se dozvíte v článku.

Svatomartinská hostina

Výstavní skříní celého menu je samozřejmě husa. Kuchaři ji připraví konfitovanou s nakládanými višněmi. Na talíři nesmí chybět zelí. Červené bude se skořicí a bílé zadělávané. Jako příloha na Vás čekají domácí bramborový knedlík, škvarkový lívanec a bramborové lokše, tedy slabé bramborové placky. 

Žaludek si na výborný hlavní chod můžete připravit i dvěma skvělými předkrmy. V nabídce jsou husí játra zalitá v sádle a s chlebem, či husí paštika podávaná v macerované hrušce s pečenou červenou řepou.

Při svatomartinské hostině nesmí chybět ani polévka. Vychutnat si můžete husí kaldoun s droby, masovými knedlíčky a domácími nudlemi. A polévka to je vskutku slavnostní. Kaldoun si totiž šlechta vychutnávala už za dob Rakouska-Uherska. 

A sladká tečka na závěr? Gastronomický zážitek můžete dokončit svatomartinskými ořechovými rohlíčky se skořicovou zmrzlinou. 

Novinky z The Cat Café Brno můžete sledovat na jejich Facebooku.


Jinde na SrdceMoravy