"

Cubana bar je oáza klidu s přátelskou atmosférou

03. 08. 2015 , aktualizace: 30. 10. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Kubánská oáza pohody v Brně

Cubana bar na Jezuitské ulici je originální bar, kde si lidé umějí své drinky vychutnávat a čas tam si pořádně užít. Úctyhodná sbírka lahví nejen s karibskými rumy napovídá, že výběr je opravdu široký. Atmosféru cizokrajného podniku pak umocňují fotky z Kuby v různobarevných rámečcích i pomalované stěny u baru. Při popíjení svého oblíbeného koktejlu na barové stoličce až čekáte, že každou chvíli dveřmi projde vrásčitá kubánská babička s pestrobarevným šátkem a tlustým doutníkem ledabyle pohozeným v koutku pusy? 

"Snažíme se vytvořit příjemnou, pohodovou atmosféru, aby se k nám lidé rádi vraceli. Proto ani neděláme nějaké velké akce. Nechceme nikoho do ničeho nutit. U nás zákazník ví, že vždy, když přijde, najde stejný bar, stejnou oázu. Proměňuje a rozšiřuje se jen nabídka drinků," vysvětluje s úsměvem majitel Cubana baru Ladislav Pavlíček.  

Poseďte v klidu s přáteli nebo zůstaňte v centru dění

Užít si večer se skupinou přátel nebo o samotě na baru vyzkoušet pár nových rumů? Cubana bar rozdělený na několik částí umožňuje vybrat si přesně takové prostředí, které vám zrovna sedne. Chcete být v centru dění? Zůstaňte u mozaikovou vyzdobeného baru. Radši byste spíš chtěli posedět s partou starých známých? Sedněte ke stolečku v klidnější zadní části. Nestačí Vám latinskoamerické rytmy jen poslouchat? Pak můžete do spodní části na parket. V letním parnu zase můžete posedět na zahrádce.  

Nabídka kvalitních nealkoholických i alkoholických nápojů a koktejlů je opravdu široká - začátečník nebude vědět, co dřív vyzkoušet, a fajnšmekři stále budou mít pro co se do baru vracet. Na lístku se totiž pravidelně objevují nejen rumové novinky. 

Barmani Vám rádi doporučí drink právě pro Vás

Že nevíte, co přesně byste si dali? Nevadí, barmani se s Vámi rádi zapovídají a vymyslí něco na míru Vašim aktuálním chutím. Klasické drinky, co neomrzí, ale i novinky a sezónní speciality. "Určitě není problém, když nemáte jasnou představu. Řeknete, jestli preferujete spíš rumový základ, vodku nebo třeba gin, sladkou, kyselou nebo spíš hořkou chuť a jsem si jistý, že Vám vymyslí drink, který Vás osloví," říká Ladislav Pavlíček.  

I když se Cubana bar specializuje hlavně na rumy, nemusíte se obávat, pokud jste v rumech úplní začátečníci. V reportáži si přečtete, že rum si může opravdu vychutnat každý, stačí jen vědět, který vybrat. V Cubana baru si každý najde to svoje. Přijďte nás navštívit na Jezuitské ulici a vyzkoušejte na chvíli, jak může vypadat večer na Kubě. 


Jinde na SrdceMoravy