"

Ochutnejte První republiku. V Cubaně připravili speciální drinky

21. 10. 2018 , aktualizace: 21. 10. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Barmani v Cubaně si pro vás proto připravili čtyři speciální drinky inspirované První republikou. Jejich příběhy vám představíme v článku. Ochutnat je budete moci už od šestadvacátého října. Tedy dva dny před tím, než si celá země připomene výročí sta let ode dne, kdy české vlajky nahradily rakouské prapory.

Perla

Elegance prvorepublikových žen byla inspirací pro drink nazvaný Perla. Perlu jako symbol krásy nosily v náušnicích i na náhrdelnících mnohé ženy. Perleťovou barvu má i nový drink. Jeho základem je gin Beefeater. Doplňuje jej broskvový líkér a limetka. Nádech elegace dodávají bublinky z prosecca. Drink se podává do sklenice z broušeného skla ozdobené cukrovými perlami. Chuť je lehká a svěží, ale to nejlépe zjistíte až drink sami ochutnáte.

Savoy

Pocta pražské kavárně i moravskému vínu. To je základ drinku pojmenovaného podle legendární pražské kavárny Savoy. Setkávali se v ní nejvýznamější lidé své doby. Tam jim barmani míchali drinky, kterými je inspirován i tento výroční. Základem je rum Havana Especial. Najdete v něm i hruškový džus, tedy ovoce, které má v Česku tradici. A jako připomenutí Moravy do drinku patří i redukce z červeného vína. I v legendárním Savoy totiž používali moravská vína. Drink je podávaný v misce na šampaňské a ozdobený plátkem hrušky. 

 

Caruso

Caruso. Takhle říkali naši předci dnešním hašlerkám. Bonbony se původně používaly jako lék na chrapot a kašel. Bonbony původně z Rakouska-Uherska začali koncem první světové války vyrábět v pražských Vinohradech. Ochutnal je, i v té době velmi známý, zpěvák Karel Hašler. Pro chuť i účinky Carusa propůjčil pro bonbony svoje jméno. Vznikly tak české Hašlerky. Z léku se stala populární cukrovinka. Typickou barvu, chuť i vůni přináší i nový drink. Základem je sedmiletý rum Havana a anýzová pálenka Pernod. Chuť drinku dodává i kořen lékořice. Podávaný je na kostce ledu ve whiskové sklenici. 

Toman

Za První republiky vyrůstala jedna ze sporných postav českých dějin Zdeněk Toman. Muž o kterém je natočený i film dělal dobré věci, ale pro špatné lidi. Na jeho rozporuplný život odkazuje i drink. Mísí se v něm kořeněná chuť se sladkou. Základem je rum Republika a Lamb´s spiced rum. Doplněny jsou hruškovým džusem, speciálním karawmelem a hořčidlem z vlašských ořechů. Podává se ozdobený hruškou.


Jinde na SrdceMoravy