"

Rumová degustace v Cubana Baru: Pestrá paleta chutí z celého světa

30. 07. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Degustace. Pojem nejčastěji spojovaný s vínem, si v Cubana Baru podává ruce s rumy z nejrůznějších koutů světa. Kromě bohaté palety chutí je obrovskou přidanou hodnotou výklad obsluhy. Ta celý průběh ochutnávání obohacuje košatým vyprávěním o původu rumů, jejich výrobě nebo odlišných tradicích spojených s jednotlivými zeměmi, odkud pochází.

Rum totiž není pouhou doménou Kuby. Naopak, napříč jednotlivými kontinenty se prolínají různé receptury. A tak při základní rumové degustaci v Cubana Baru neochutnáte z celkových 7 vzorků ani jeden, který by pocházel z největšího karibského ostrova.

Rumem světem

Po úvodní exkurzi a ochutnávce základní rumové suroviny – melasy – tak začnete cestovat napříč Latinskou Amerikou. První vzorek připomínající chutí whiskey, pochází z Panamy. Poté už se přesunete do Peru a Guatemaly, kde ochutnáte i kombinaci s hořkou čokoládou.

Následuje výlet přes velkou louži do Francie, kdy si vyzkoušíte, jak chutná rum zrající v sudech po koňaku. Následný přelet na Mauricius vám pak v rumu dopřeje osvěžující chuť a vůni banánů, abyste se vrátili na starý kontinent – do Španělska – a celou pouť pak ukončili v Dominikánské republice s příjemně sladkým rumem, který je navzdory vysokému podílu alkoholu krásně jemný.

Co je rum? A co není?

Během celé poutě a povídání s rumovým expertem naťuknete další nevšední druhy rumů, jejichž vůně můžete průběžně nasávat. A také se dozvíte, že z trojice Tuzemák, Captain Morgan Spiced a Havana Club se dá za rum považovat pouze jediný.

Kombinace skvělého pití a vlastního obohacení

Rumová degustace je zkrátka ideální možnosti, jak okusit nevídané rumové chutě, a přitom si rozšířit své znalosti týkající se tohoto nápoje. Díky nepřebernému množství vzorků v rumotéce navíc nemusí zůstat pouze u jedné degustace.

Navolit si totiž můžete rumy např. z jedné konkrétní země nebo pouze jeden konkrétní druh, který se liší v menších či větších detailech. Díky bohatým znalostem obsluhy a nekonečné paletě chutí budete mít o příjemný večer postaráno.

Degustaci rumů můžete také darovat a udělat svým blízkým radost.

K dispozici jsou dárkové pokukazy na degustaci nebo jen konzumaci. Zakoupit je můžete přímo v Cubana baru na Jezuitské 3, nebo objednat přes náš e-shop


Jinde na SrdceMoravy