"

Zkouškové v plném proudu

14. 01. 2016 Sdílej na SrdceMoravy

Čím dál více přibývá odpůrců klasických energetických nápojů nevalné chuti a záhadného složení a studenti se obrací na přírodní cestu. Klasikou je káva, ta však má velmi vysokou návykovost a brzy na Vás přestane působit. Existují však i déletrvající a zdravější způsoby, jak si dodat energii.

Platí jedno jednoduché pravidlo. Nikdy nepijte pouze jeden druh čaje. Nechte si nějaké na ráno na nakopnutí a jiné na večer na udržení soustředěnosti.

A teď už ve stručnosti:

Nejvíce kofeinu z čajů obsahují čaje zelené a světlé oolongy. Obojí jsou běžně dostupné a chuťově příjemné. Pokud potřebujete extra povzbudit - obraťte se spíš na japonské čaje, obvzláště pak na Matcha čaj. Jedná se o japonský mletý práškový čaj, který se pije v menším množství, jelikož má velikou výživovou i energetickou hodnotu. Zde však vyvstává otázka, zda-li si jej můžete dovolit - kvalitní matcha bývá docela drahá - zvláště pro studenty.

Pro udržení pozornosti a soustředění jako takového se doporučují naopak čaje červené. Ty pochází z Číny a jsou velmi podobné klasickému černému čaji. Jejich výhodou však je, že jsou vícenálevové, mají příjemnou, často čokoládovou dochuť a v tomto chladném období oceníte, že prohřívají.

Na probuzení po ránu jsou vhodné Darjeelingy. Aktuálně čerstvé jsou podzimní sklizně (AF), vyzkoušet můžete i FF – první sklizeň z těchto oblastí. Ta je více podobná zeleným čajům a zároveň pomáhá při boji proti nachlazení.

Ať pijete cokoliv, vždy si to můžete přiostřit, a to trochou Guarany. Určitě ji znáte jako tabletku, nebo jako složku většiny energetických nápojů, koupit se dá ale i v přášku, kdy se jedná  o mletý plod. Dávkujete pak na špičku nože do čaje nebo třeba i do jogurtu.

A co dělat, když Vás neposlouchá paměť? Klasikou je Gingko biloba, kterou lze mimo jiné koupit i jako čaj. Ten se pak pije samostatně, nebo se přidává k Vašemu oblíbenému, třeba červenému čaji. Další fintou je pak gama-aminomáselná kyselina, která podporuje propojení neuronů a lepší funkce mozku. Najdete ji v Gaba oolongu nebo i Gabaron Matcha čaji.

A zapomenout nesmíme ani na Yerba Maté, stále populárnější energetický nápoj pocházející z Jižní Ameriky. Jedná se o bylinu, cesmínu paraguayskou, jejíž sušené lístky i větvičky působí nejen povzbudivě, ale také podporují trávení, hubnutí, obnovují hustotu vlasů - no skoro všelék. Koupit lze v kombinaci právě s guaranou nebo gingkem, ochucená mátou, citrusy - variant je spousta.

Více o maté se dozvíte zde: https://www.pijumate.cz/

A něco na cestu do školy nebo na sezení u testu? Znáte už Bombillu? Přírodní energetický nápoj právě z Maté, který existuje ve čtyřech příchutích.

Nyní máte tolik informací, že nepochybujeme o tom, že zkouškovým projdete se samými Áčky a s úsměvem na tváři.

Těšíme se na Vás v Cestě čaje


Jinde na SrdceMoravy