"

Cukrářka Lahůdek Brno: Mám radost, když mé zákusky chutnají zákazníkům

27. 06. 2017 , aktualizace: 11. 07. 2017 Sdílej na SrdceMoravy

Zákusky dělají radost

Paní Jelínková, co vás nejvíce baví na vaší práci?

Vzhledem k tomu, že pracuji rukama, tak hned vidím výsledek – a to se mi líbí. Když upeču dort, tak vím, že někomu udělá radost, až ho dostane. Největší radostí je, když zákazníkům chutná.

10 let zkušeností

Jak jste se dostala k práci cukrářky?

Zákusky vytvářím od roku 2007, cukrářkou jsem se i vyučila. Aktuálně jsem na mateřské, a tak se snažím skloubit péči o rodinu s tvorbou zákusků.

Práce cukrářky mě nadchla už při škole, kde jsem měla štěstí, že část odborné praxe mohla absolvovat v brněnském hotelu International. Zde jsem se naučila preciznosti a detailu při výrobě zákusků. A především jsem pochopila, jak moc důležité je věta, že „jí se i očima“.

Pečete jen pro Lahůdky, nebo se věnujete i něčemu jinému?

Od roku 2014 mám v Žebětíně vlastní cukrářskou výrobu, kde připravujeme zákusky a dorty nejen pro Lahůdky, ale věnujeme se i zakázkové výrobě.

Nyní již má naše výroba zaběhlý sortiment výroby zákusků, stabilní přísun kvalitních surovin, který zajišťuje kvalitu výsledných produktů. Naše výrobky nevyrábí linky, ale šikovné ruce našich cukrářek, které si za svoje umění a titěrnou práci zaslouží ocenění.

Tradice podpořené kvalitou

Preferujete tradiční zákusky nebo ráda experimentujete s novinkami?

Především připravuji tradiční české zákusky. V nabídce Lahůdek najdete například likérové špičky, indiánky, listové trubičky, laskonky a další. Tyto zákusky jsou v Česku oblíbené, místo inovací se u nich zaměřujeme na kvalitu. Ale ráda jednou za čas tvořím nové, neokoukané zákusky.

Jaký je váš oblíbený zákusek z nabídky brněnských Lahůdek?

Mezi mé oblíbence patří likérové špičky, které jsou, troufám si říct, velmi podařené. Dále mám velmi ráda sněhového ježka se šlehačkou, který v dnešní době už není tolik k vidění v cukrárnách.


Jinde na SrdceMoravy