"

RYBY A CHŘEST. THE CAT CAFÉ NABÍZÍ NOVÉ LETNÍ MENU

10. 05. 2018 , aktualizace: 13. 05. 2018 Sdílej na SrdceMoravy

Vynikající a lehká jídla pro vás připravil šéfkuchař v kavárně The Cat Café. Pochutnáte si především na výborných rybách. Sezona chřestu je v plném proudu, a proto v pokrmech najdete také tuto zeleninu.

Dáte si lososa, pstruha nebo obojí?

Jako hlavní chod můžete ochutnat filátko ze pstruha s grilovaným chřestem. K tomu se výborně hodí květákové pyré s kardamomem. Tedy kořením, které pochází z Indie či Nepálu. Pokud dáváte přednost rybám mořským, můžete ochutnat uzeného lososa. Na talíři ho najdete spolu s trhanými lístky salátů, ředkvičkou, chřestem a citronovou redukcí. K tomu si pochutnáte na pošírovaném vejci s pevným, dokulata vytvarovaným bílkem a tekutým středem. Pokud máte rádi mořské plody, určitě vás potěší polévka. Vývar se totiž připravuje hned ze tří druhů ryb - z pstruha, tresky a lososa. V polévce pak najdete také slávky, řapíkatý celer a drcená rajčata.

Pochutnáte si i na kuřecím mase

Každý nemusí mít ryby rád, ale i na takové hosty v The Cat Café myslí. Pochutnáte si na kuřecím prsu Supreme. Z tohoto kousku masa lze připravit opravdu šťavnatý steak. Díky kosti a výšce masa se totiž při přípravě nevysuší. Podává se spolu s grilovaným chřestem, holandskou omáčkou a pečenou bramborovou kaší. Mimo toto speciální menu najdete v kavárně také stálou nabídku, ve které si vyberete například také vepřové maso nebo italskou bruschettu.

Výborná chuť i vitamíny

Nové letní menu nejen že skvěle chutná, ale díky čerstvým surovinám je také zdravé. Pstruh obsahuje kvalitní bílkoviny i zdravé tuky omega 3. Losos je vitamíny doslova nabitý. Obsahuje několik vitamínů B, ale také vitamíny A, E a kyselinu listovou. Obsahuje navíc také minerální látky jako například zinek, železo, hořčík nebo vápník.  Podobně je na tom také chřest. Je bohatý na vitamíny C, A i draslík, síru a fosfor. Pomáhá tak k celkové detoxikaci organismu.


Jinde na SrdceMoravy